Dovolená Kypr

|   Ostrov bohyně Afrodity

Kypr – ostrov bohyně Afrodity

Ostrov Kypr je neuvěřitelně proměnlivý a plný kontrastů. Ve stejný den se můžete dopoledne koupat na krásných písčitých plážích a odpoledne procházet v hustých lesích pohoří Trodos až dva tisíce metrů nad mořem. Ostrov má navíc jedinečné klima s poměrně stálým, slunečním počasím po celý rok. Kypr s rozlohou 9251 km2 je třetím největším ostrovem Středomoří. Kyperská republika je samostatným státem. Od vojenského puče v roce 1974 a následné turecké invaze odděluje severní, Tureckem okupovanou část ostrova, od jižních oblastí s řeckým obyvatelstvem demarkační čára Green Line, hlídaná vojsky OSN. Většina obyvatel Kyperské republiky mluví řecky a hlásí se k pravoslavnému náboženství.
.

Dovolená Kypr - oblíbená letoviska

Kypr je jedním z ostrovů, na které se v Greece-Tours.cz specializujeme. Pokud chcete poznat pravou tvář Kypru, vyberte si zájezd do jedné z následujících destinací. Lokality na dovolenou Kypr pro vás vybíráme přesně podle vašich představ. Romantická dovolená na vás čeká v malebné vesničce Pissouri. Oblázková a písečná pláž stejnojmenné zátoky Pissouri je chráněná skalními útesy. Dovolená Kypr, to je typická řecká atmosféra v Polis. Koupání v průzračném moři pod eukalyptovým lesem je skutečný zážitek. Ochutnejte čerstvé ryby a jiné delikatesy v místních tavernách. Ryby na Kypru jsou opravdu výtečné!
Limassol je druhé největší město na Kypru. Jeho kouzlo spočívá v kombinaci živelnosti starého města a moderní doby. Trhy jsou zde typicky orientální jako všude na Kypru. Chcete- li prozkoumat celý ostrov Kypr, je Limassol ideálním výchozím bodem. I poslední nabízené letovisko na Kypru - Paphos si zachovává starobylý ráz. Pro milovníky golfu jsou tu rozlehlá golfová hřiště a oblíbené jeep Safari pro každého.

Vzdušná vzdálenost Praha – Larnaka je 2 300 kilometrů.
Průměrná doba letu na Kypr do Larnaky je asi 3,25 – 3,45 hodiny.

Dálnice a hlavní silnice na Kypru jsou kvalitní, ale pozor, jezdí se vlevo. Můžete si půjčit auto, moped nebo horské kolo.

Kategorie:Strava:Věk cestujících dětí:

Dovolená Kypr - proč strávit dovolenou na Kypru?

Nekonečné pláže kyperského pobřeží, nádherné přírodní scenérie a především jedinečné klima s poměrně stálým slunečným počasím po celý rok, tvoří ideální předpoklady pro pohodovou dovolenou. Kypr - ostrov plný mýtů má mnoho historických památek. Na každém kroku narazíte na pozůstatky antických řeckých chrámů nebo římských vil, jsou tu benátské hradby, muslimské mešity i řada starobylých pravoslavných klášterů se vzácnými ikonami. A navíc - Kypřané jsou přátelští, usměvaví lidé, pohostinní k cizincům.

Dovolená Kypr - golf na Kypru

Dovolená Kypr, to je ideální místo pro všechny milovníky golfu. Najdete tu čtyři 18jamková hřiště. Tsada Golf Club, který se nachází 15 km od Paphosu, Secret Valley Golf Club – uprostřed zeleného údolí obklopeného stromy, v jižní části ostrova Kypr Aphrodite Hills Golf, pojmenovaný podle hotelu, se kterým sousedí a zcela nový golfový areál Elea nedaleko Paphosu. Všechna golfová hřiště na ostrově Kypr jsou dobře udržovaná a nabízejí řadu možností.

Po stopách bohyně Afrodity

Nejfotografovanější pláží na Kypru je bezesporu Petra tou Romiou, místo mezi dvěma útesy skal, kde se podle legendy zrodila z mořské pěny bohyně lásky Afrodita. Chcete-li získat osobu svého srdce, stačí podle pověsti poměrně málo. Jen najít na tomto magickém místě ostrova Kypr kamínek srdcovitého tvaru a dát si ho pod polštář. Pokud jste svou životní lásku již našli, vydejte se za omlazením na západní pobřeží Kypru k poloostrovu Akamas. V Afroditiných lázních si můžete dopřát v jeskyni s jezírkem koupel, která má omlazující účinky.

Dálnice a hlavní silnice na Kypru jsou kvalitní, ale pozor, jezdí se vlevo. Můžete si půjčit auto, moped nebo horské kolo.
Vyhledat dovolenou
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Last minute zájezdy
Vyberte si dovolenou dle
Novinky e-mailem
Jméno:

Příjmení:

Email:

Odhlásit z odběru novinek.