Stravování v Řecku

Všímejte si u popisů pobytových a poznávacích zájezdů do Řecka, na řecké ostrovy a Kypr jaké je uváděno stravování, abyste si vybrali dovolenou podle svých požadavků a představ. V popisech zájezdů u popisů hotelů bývá zpravidla bývá uvedeno:

  1. Snídaně – Kontinentální snídaně, většinou opakující se nabídka - káva nebo čaj, chléb nebo pečivo, máslo, džem
  2. Rozšířená kontinentální snídaně – kontinentální snídaně rozšířená o plátek sýra nebo salámu, popřípadě vejce
  3. Polopenze – zpravidla kontinentální snídaně a servírovaná večeře
  4. Polopenze formou bufetu – samoobslužný způsob s nabídkou teplé i studené kuchyně
  5. All inclusive – celodenní stravování, někdy i další občerstvení včetně nápojů zahrnuto v ceně. Čerpání all inclusive služeb probíhá v časech stanovených hotelem, nikoliv nepřetržitě. Začátek a konec čerpání služeb all inclusive se řídí časem nastěhování do pokojů a jejich uvolnění, v souvislosti s tím může být rozsah čerpání služeb v příletový a odletový den omezen. Dochází-li v odletový den k uvolnění pokojů v poledních hodinách, nelze vyžadovat služby all inclusive po tomto časovém limitu, ačkoliv příjezd do hotelu proběhl ve večerních hodinách příletového dne. Při čerpání služeb all inclusive v hotelích kategorie 3* je třeba počítat s tím, že rozsah stravování se svým charakterem blíží plné penzi včetně nápojů k hlavním jídlům.
Konkrétní rozsah stravování v průběhu vašeho zájezdu v Řecku, na řeckých ostrovech a Kypru se řídí pravidly, která stanoví hotel a jsou mimo vliv cestovní kanceláře.

Zaplacený rozsah stravování u pobytových zájezdů zahrnuje počet penzí, který odpovídá počtu noclehů, u polopenze zpravidla začíná večeří a končí snídaní. Při nástupu do hotelu a odjezdu z něj v atypických časech může být pravidelné jídlo nahrazeno balíčkem na cestu nebo jiným typem jídla. Cestovní kancelář GREECE TOURS nemá vliv na nabídku specialit řecké kuchyně, nemůže ovlivnit čas podávání snídaní a večeří ani případné opakování nabídky jídel podle menu při zakoupení dvou a více týdenních pobytů v Řecku. Bufetový způsob a stravování s obsluhou jsou v Řecku obvykle cenově rovnocenné. Z provozních důvodů může hotel změnit způsob stravování uváděný v katalogu. V takovém případě nevzniká klientovi nárok na finanční náhradu. V některých případech může být způsob stravování kombinovaný. Například předkrmy jsou nabízeny formou bufetu, hlavní jídlo s obsluhou. Tato skutečnost je obvykle v popisu zájezdů uvedena. Kvalita stravování, její bohatost a pestrost je většinou přímo úměrná kategorii zvoleného ubytovacího objektu. Stravování, které nevyčerpáte, nelze kompenzovat.
Stravovací zvyklosti v Řecku, na řeckých ostrovech a Kypru se od českých liší. Typické jsou velmi jednoduché kontinentální snídaně. Pokud vyžadujete a očekáváte na své dovolené v Řecku stravování v bohatším rozsahu, doporučujeme vybrat si z nabídky ubytovacích objektů, kde je zesílené stravování výslovně uvedeno.
Není-li uvedeno jinak, nápoje nejsou zahrnuty v ceně stravování, lze si je na místě během podávání jídla přikoupit. Místní víno je zpravidla cenově výhodnější než pivo, řeckou specialitou je víno s vůní pryskyřice – retsina a aperitiv s anýzovou příchutí – ouzo.
Tradiční řecká jídla můžete ochutnat v četných řeckých tavernách nebo rybářských hospůdkách. Řecká kuchyně je proslulá zejména úpravou ryb, plodů moře, jehněčího masa a zeleniny. V restauracích se nechává spropitné kolem 10%.

Vyhledat dovolenou
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Last minute zájezdy
Vyberte si dovolenou dle
Novinky e-mailem
Jméno:

Příjmení:

Email:

Odhlásit z odběru novinek.