Ubytování v Řecku

Místo ubytování během zájezdu v Řecku, na řeckých ostrovech nebo Kypru si vybírejte pečlivě podle svých požadavků, představ a finančních možností. V případě jakýchkoli dotazů k ubytování u pobytových a poznávacích zájezdů v Řecku, se neváhejte obrátit na naši cestovní kancelář GREECE TOURS s žádostí o vysvětlení, popřípadě doplnění informací, abyste se mohli správně rozhodnout.

Studia a apartmány

Pro rodiny s dětmi většinou doporučujeme ubytování v jednoduše zařízených studiích a apartmánech s možností vaření. Jsou cenově výhodnější, než hotel a pro rodinnou dovolenou ideální.
Studio pro dvě až tři osoby tvoří zpravidla pouze jedna místnost - obývací ložnice s kuchyňským koutem a koupelnou s WC. Třetí lůžko ve studiu bývá rozkládací, jedná se tedy o ubytování pro dvě dospělé osoby a dítě. Pro tři dospělé osoby či pro rodiče se dvěma malými dětmi toto ubytování nedoporučujeme.
Apartmán pro ubytování tří až šesti osob se většinou skládá z obývací ložnice se dvěma lůžky, někdy rozkládacími, a kuchyňským koutem, oddělené ložnice pro dvě až tři osoby a koupelny s WC.
Obytný prostor může být po rozložení lůžek značně omezený, od českého standardu se liší šířka dvoupostelí, tzv. francouzská lůžka pro ubytování dvou osob, mívají šířku 120 – 140 cm. Rovněž konfigurace koupelen bývá u tohoto typu ubytování velmi úsporná. Sprcha je často řešena přímým výstupem vedle sanitárního zařízení. Koupelny studií a apartmánů nejsou obvykle vybaveny mýdlem, jedno balení toaletního papíru je na WC po příjezdu, další se však nedoplňuje. Vezměte si proto s sebou vlastní hygienické potřeby!
Ručníky, patřící k vybavení bytů, nelze v Řecku, stejně jako jinde v Evropě, brát na pláž, což se samozřejmě vztahuje i na deky a prostěradla. Kuchyňka nebo kuchyňský kout jsou vybaveny ledničkou, dvouvařičem a základním nádobím. Při ubytování ve studiích a apartmánech se nepředpokládá příprava složitých jídel. Proto je třeba počítat i s tím, že k vaření bude jen jedna větší a jedna malá plotýnka. Omezena je rovněž možnost pečení v pečící troubě. Pokud máte v úmyslu vařit složitější jídla, speciální dětské nebo dietní pokrmy, doporučujeme vzít si s sebou nádobí na doplnění např. struhadlo, misky, cedníčky, vařečku apod. K vybavení nepatří utěrky ani mycí prostředky na nádobí.
Nejlepší variantou je kombinace vlastního vaření s ochutnáváním tradičních řeckých jídel v místních tavernách. K ubytování ve studiích a apartmánech lze ve většině oblastí dokoupit stravování. Obsah a rozsah služeb při ubytování v jednoduchých studiích a apartmánech je nižší než v hotelu, což je vyjádřeno i cenou zájezdů. Při ubytování ve studiích a apartmánech není zpravidla během pobytu zajišťován úklid.
Pokud si přejete vyšší standard služeb, doporučujeme výběr z ubytovacích objektů vyšší kategorie. Zvolíte-li si ubytování v hotelu kategorie 3* a vyšší, přizpůsobte tomuto faktu i výši svého kapesného a šatník. Na večeři v hotelové restauraci je nutné obléci se přiměřeně slušně, pro muže jsou nepřípustné krátké kalhoty a tílka, pro ženy plážové oblečení.

Podmínky ubytování

Výběru ubytovacích kapacit v Řecku, na řeckých ostrovech i na Kypru věnujeme každoročně velkou pozornost, neboť naším cílem je udržovat kvalitu a solidní úroveň ubytování. Každý stát má jiná kritéria pro oficiální zařazování hotelů do jednotlivých kategorií a standardy v různých zemích se mohou výrazně lišit. Naše cestovní kancelář GREECE TOURS musí používat označení, které je v Řecku, na řeckých ostrovech a Kypru platné. Pokud je mezi hotely stejné kategorie rozdíl, bývá vyjádřen popisem služeb a cenou. Vybavení hotelů jako tenisové kurty, fitness a relaxační centra, nabídka vodních sportů na pláži apod. jsou vždy za poplatek. Zdarma jsou poskytovány pouze u hotelů, kde je to v popisu výslovně uvedeno, např. v souvislosti se službami all inclusive. Více informací lze získat na internetových stránkách ubytovacích objektů v Řecku, na řeckých ostrovech a Kypru, které mají vlastní webové prezentace. Odkazy jsou uvedeny u jednotlivých hotelů pod Kontaktem.
Počítejte také s tím, že velikost, vybavení a poloha pokojů nejsou ani v objektech stejné kategorie nikdy naprosto identické. Ubytovací zařízení nejen v Řecku a na řeckých ostrovech mají zpravidla několik typů pokojů a všechny nelze v katalogu zájezdů ani na webu představit. Fotografie pokojů považujte za ilustrační,použité obrázky nemusí přesně odpovídat typu pokoje, ve kterém budete ubytováni. Tato skutečnost ale nemůže být předmětem reklamace. Konkrétní přidělení příslušného typu pokoje záleží výhradně na možnostech ubytovacího zařízení. Ubytování je zajištěno pouze pro osoby uvedené v cestovní smlouvě a na poukazu - voucheru, vystaveném cestovní kanceláří GREECE TOURS. Bez vědomí cestovní kanceláře a správce nelze v objektu ubytovat další osoby nebo ubytování přenechat jiným klientům. Nahlásit je třeba i děti do dvou let, které zpravidla cestují bez nároku na lůžko.

Pokud požadujete jednolůžkový pokoj, je nutné zajistit si včasnou rezervaci, neboť počet těchto pokojů v hotelech je omezen. Při ubytování jednoho klienta ve dvoulůžkovém nebo jednolůžkovém pokoji se účtuje příplatek za neobsazené lůžko, a to i v případech, kdy toto lůžko není v pokoji umístěno. V praxi to znamená, že jednolůžkový pokoj a dvoulůžkový pokoj s doplatkem za neobsazené lůžko jsou zcela rovnocenné a prodávají se za stejnou cenu. Stejné pravidlo platí i při obsazování studií a apartmánů menším počtem osob, než je maximální kapacita. Ceny jsou kalkulovány pro úplné obsazení studia či apartmánu, pokud jsou byty obsazeny menším počtem osob, je nutno uhradit příplatek za neobsazené lůžko. I v těchto případech nemusí být doplácená neobsazená lůžka ve studiu nebo apartmánu fyzicky umístěna. Přistýlkou může být pohovka, rozkládací gauč, palanda nebo lehátko a není vždy pevnou součástí vybavení pokoje. Přidáním přistýlky nebo dětské postýlky do pokoje je nutno počítat s určitým prostorovým omezením. Rodinné čtyřlůžkové pokoje v hotelech nebývají vždy prostornější než standardní, v takových případech je zpravidla do třílůžkového pokoje doplněna přistýlka, nebo se jedná o dvě místnosti, které mohou být odděleny i přepážkou bez dveří.

Upozornění

Pokoje v hotelech musí být v den odletu uvolněny zpravidla do 11-12 hodin,v apartmánech a studiích většinou již v 10 hodin dopoledne. Tyto podmínky platí nejen v Řecku, na řeckých ostrovech a Kypru, ale obecně v celé Evropské unii. Příjezd v brzkých ranních hodinách nebo případný večerní odlet neopravňují klienty k používání pokojů před stanovenou dobou či po ní. Doba určená k ubytování a opuštění pokoje je stanovena obvykle řeckým partnerem tak, aby mohl být proveden řádný úklid bez ohledu na dobu vašeho příjezdu nebo odjezdu do místa pobytu a z něj. Naší snahou je zkrátit vám při příjezdu dobu čekání na ubytování na minimum. Cestovní kancelář GREECE TOURS ale nemůže garantovat bezprostřední návaznost ubytování, popřípadě opuštění pokojů přesně na váš příjezd nebo odjezd. V hotelech a některých apartmánových objektech v Řecku, na řeckých ostrovech a Kypru si lze na místě pobyt na pokoji za poplatek prodloužit do doby odjezdu. O možnosti prodloužení rozhoduje rezervační oddělení hotelu podle obsazenosti pokojů, zpravidla jeden den před odjezdem. V případě nočních letů a zaplacení této noci jako první služby budete ubytováni ihned po příjezdu do hotelu.

GT ubytování

Ve snaze dosáhnout příznivých cen jsme zavedli v Řecku a na řeckých ostrovech nabídku nejmenovaných ubytovacích kapacit . Je určena pro klienty cestovní kanceláře GREECE TOURS, kteří na dovolené výrazně preferují především koupání v moři nebo sportovní aktivity a nekladou velký důraz na přesný výběr ubytovací kapacity. Při rezervaci zaručujeme základní parametry kvality služeb, zejména destinaci v Řecku a na řeckých ostrovech, termín a délku zájezdu, druh dopravy, typ a kategorii ubytovacího zařízení a rozsah stravování. Nesdělujeme však konkrétní název ubytovacího zařízení. Umístění klientů je závislé na volných pokojích, takže klient může být ubytován v některém z objektů publikovaných v konkrétní nabídce katalogu pobytových zájezdů, někdy dokonce i ve vyšší kategorii než za kterou zaplatil, anebo v ubytovacím zařízení, které v katalogu s nabídkou pobytových zájezdů není vůbec prezentováno.

Zvláštní požadavky na ubytování v Řecku

Máte-li pro ubytování v Řecku, na řeckých ostrovech a na Kypru speciální požadavky např. pokoj v přízemí, ubytování v sousedících pokojích pro rodiny, které cestují společně apod., budeme se vám snažit vyjít vstříc, avšak není v našich silách tyto zvláštní služby stoprocentně garantovat. Nelze je považovat za předem potvrzené a netvoří součást závazku vůči klientům. Pokud se nám vaše požadavky na ubytování v Řecku nebo na řeckých ostrovech přes veškerou snahu zajistit nepodaří, nemůžeme poskytovat slevy ani kompenzace. U vybraných hotelů v Řecku, na řeckých ostrovech a Kypru jsou uváděny příplatky, za které lze ubytování v pokojích s výhledem na moře předem zajistit. Nelze však vyloučit, že někdy je výhled na moře jen boční anebo je částečně omezen například vzrostlými stromy.
Požadujete-li v Řecku, na řeckých ostrovech a na Kypru bezbariérové ubytování nebo máte-li jiný specifický požadavek, který souvisí se zdravotním handicapem, informujte laskavě cestovní kancelář GREECE TOURS již při rezervaci zájezdu. Počet takových pokojů je omezený a vhodné ubytování musí být v Řecku nebo na Kypru předem potvrzeno. Zvláštní požadavky nelze zajistit u pobytových zájezdů typu Last minute. V těchto případech bývá ubytování poskytováno i v jiných objektech, než nabízí katalog pobytových zájezdů, a polohu apartmánu nebo hotelu se klient dozví až po příletu do cílové oblasti v Řecku nebo na řeckých ostrovech.

Zásuvky

Zásuvky mají v Řecku, na řeckých ostrovech a na Kypru klasickou západoevropskou normu s napětím 220 V, avšak používají se ploché zástrčky. Berete-li si tedy na dovolenou do Řecka vlastní elektropřístroje, doporučujeme vzít si s sebou adaptér, lze jej zakoupit i v řeckých obchodech. Vzhledem k sezónní přetíženosti místních energetických rozvodů v Řecku a na řeckých ostrovech nejsou vyloučeny krátké výpadky elektrického proudu. S tím pak samozřejmě souvisí i výpadek klimatizace, popř. omezená dodávka teplé i studené vody.

Hmyz

Přes veškerá opatření místních provozovatelů ubytovacích objektů v Řecku, na řeckých ostrovech a na Kypru, vás mohou obtěžovat komáři. Doporučujeme proto přibalit na dovolenou do Řecka repelentní přípravky, případně strojky do zásuvek s tabletkami proti komárům. Další neovlivnitelnou nepříjemnou skutečností, se kterou se můžete na dovolené ve Středomoří, včetně Řecka, řeckých ostrovů a Kypru, někdy setkat, je výskyt drobného hmyzu a hlodavců. Přes intenzivní snahu hoteliérů se může určitých ročních obdobích v Řecku, na řeckých ostrovech i na Kypru v souvislosti se změnou klimatu hmyz vyskytnout ve všech kategoriích ubytování. Nedoporučuje se ponechávat v hotelových pokojích volně ležet potraviny.

Sportovní aktivity a užívání bazénů v Řecku

Sportovní aktivity v hotelových zařízeních v Řecku, na řeckých ostrovech a na Kypru lze provozovat po předchozí rezervaci, nelze tedy předpokládat, že například tenisové kurty budou k dispozici kdykoli. Používání sportovního nářadí i účast na sportovních aktivitách probíhá na vlastní nebezpečí a hotel neodpovídá za zranění, ke kterým při sportovní činnosti dojde. Užívání bazénů je povoleno jen během provozní doby a probíhá na vlastní nebezpečí. Počet lehátek u bazénů je zpravidla nižší, než kapacita hotelu. Rodiče odpovídají za své děti během sportovních aktivit i využívání bazénu. Z hygienických důvodů platí všeobecný zákaz konzumace vlastních potravin u bazénu. Výjimku tvoří pouze občerstvení zakoupené u pool baru. Nepsaným pravidlem je rovněž zakoupení nějakých nápojů či občerstvení, pokud k bazénu patří i pool bar a používáte lehátka u bazénu. Cena za takové občerstvení je trochu vyšší, než v supermarketu, ale zpravidla podstatně nižší, než v restauracích či barech.

CENNÉ PŘEDMĚTY

Doporučujeme nebrat si s sebou na dovolenou nejen do Řecka drahé šperky a cennosti. Větší částky peněz nebo cestovní šeky si uložte v trezoru, pokud není v ubytovacím zařízení k dispozici, doporučujeme mít je alespoň na dvou různých místech. Předejdete tak nepříjemnostem spojeným s případnou ztrátou dokladů, finančních prostředků nebo cenností. Cestovní kancelář GREECE TOURS neručí za jakékoli ztráty věcí nebo peněz z pokojů ani hotelových trezorů. Pokud dojde během vašeho pobytu k okradení, doporučuje se okamžité oznámení krádeže na policii. V takovém případě se neprodleně obraťte na našeho delegáta v Řecku.

RŮZNÉ

Při posuzování reklamačních námitek ke kvalitě služeb vycházíme z principu účelovosti, tedy zda služby umožňují plnit hlavní předpokládaný motiv účasti na zájezdu, který lze očekávat, například rekreaci u moře, poznávání památek apod. Dovolujeme si upozornit, že na subjektivní hodnocení významu jednotlivých součástí služeb nemůžeme brát zřetel. Stejně nemůžeme zohledňovat ani subjektivní hodnocení prostředí, vlastností služeb, názory na zařazení ubytovacích objektů do příslušných kategorií apod. Oficiální klasifikace ubytovacích kapacit, udělená příslušnou institucí Řecka nebo Kypru, nezakládá příčinu na reklamační řízení.

Výhrada změny podmínek

Podklady pro katalog pobytových a poznávacích zájezdů jsou dodávány na podzim před nadcházející sezónou dalšího roku, a proto není vyloučeno, že v době mezi vydáním katalogu a realizací zájezdu mohou nastat nové okolnosti, které mají vliv na podmínky zájezdu. Oproti plánované skutečnosti mohou být v popisech vybavení některých hotelů či apartmánů drobné odchylky. V důsledku místních klimatických jevů může dojít i ke změnám parametrů pláží. Cestovní kancelář Greece Tours si proto vyhrazuje právo změnit údaje v katalogu pobytových a poznávacích zájezdů na příslušnou sezónu nebo na tomto webu včetně rozsahu a obsahu služeb z technických, provozních nebo jiných důvodů.

Vyhledat dovolenou
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Last minute zájezdy
Vyberte si dovolenou dle
Novinky e-mailem
Jméno:

Příjmení:

Email:

Odhlásit z odběru novinek.