Řecké tipy a zajímavosti

Ostrov Kréta - taverna

Než se do Řecka vydáte, můžete se v této části webu seznámit s tipy na nové zážitky nebo zajímavostmi z řeckých reálií.
Řecko je ideální prázdninová destinace, která málokdy zklame. Za pouhých 2,5 hodiny letu se ocitnete u prohřátých pláží pod blankytně modrým nebem. Od prvního okamžiku si můžete vychutnávat poklidný řecký životní styl, který na vystresované Středoevropany má neuvěřitelně blahodárný vliv.
Přesvědčte se o tom sami.

05.04.12
Pravoslavné velikonoce, které se letos budou slavit týden po katolických, navazují svými obřady a symbolikou na byzantskou minulost. Pro Řeky, kteří se z 96 % hlásí k pravoslavnému náboženství, jsou velikonoce nejdůležitějším církevním svátkem roku.
04.01.12
Pokud chcete spojit svou dovolenou na Chalkidiki s poznáním tajemného mnišského státu Agion Oros na poloostrově Athos, zažádejte si včas o povolení vstupu. Navštívit mnišský stát smějí sice jen muži, ale impozantní kláštery na skalách mohou obdivovat všichni při plavbě lodí okolo Athosu.
27.07.11
Na první poslech nám řečtina může připadat jako velmi těžký a nesrozumitelný jazyk. Zpravidla si neuvědomujeme, kolik řeckých slov známe a každodenně běžně používáme. Lingvisté spočetli, že Řecko poskytlo světu neuvěřitelných 51807 slov. Řada z nich je naprosto běžnou součástí naší slovní zásoby a o souvislosti s řečtinou vůbec neuvažujeme.
Vyhledat dovolenou
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Last minute zájezdy
Vyberte si dovolenou dle
Novinky e-mailem
Jméno:

Příjmení:

Email:

Odhlásit z odběru novinek.