Dovolená a zájezdy Lefkada pro rok 2012

Jónský ostrov Lefkada, nacházející se mezi ostrovy Korfu a Kefalonia, je s rozlohou 303 km² poměrně malý. Jeho 115 kilometrů dlouhé, nádherně členité pobřeží však nabízí ty nejkrásnější pláže v Řecku. Lefkada byla původně poloostrovem, který s pevninou spojoval asi 100 metrů dlouhý pás země. Zřejmě kvůli obraně nebo obchodu bylo ve starověku spojení s Lefkadou odstraněno. V poslední době byl ale ostrov s pevninou v oblasti Akarnania opět spojen mostem, který nahradil do té doby využívanou trajektovou přepravu z mysu Actio u města Preveza. Název ostrova je odvozen od bílé skály Lefkatasu, lefkos je řecky bílý, na nejjižnějším výběžku ostrova. Podle mytologie se právě zde nacházela jedna z bran do Hádovy říše. Oblíbenými letovisky ostrova Lefkada jsou především původně malá rybářská vesnička s nádhernými scenériemi Agios Nikitas a živější místo Nidri, odkud v sezóně vyplouvají lodě k plážím na západním pobřeží ostrova Lefkada a na okolní ostrovy.

Dovolená Lefkada - vzdálenost z ČR

Pokud vás zaujala dovolená Lefkada, pak vás také jistě zajímá průměrná doba letu do Řecka na letiště Aktio v Preveze. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 10 minut. Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko Preveza je 2150 km.

Dovolená Lefkada - doprava v místě

Ostrov Lefkada má pravidelné autobusové spojení s hlavním městem, můžete si tu půjčit kolo, moped nebo auto. Ceny za pronájem aut
Kategorie:Strava:Věk cestujících dětí:
Dovolená
Lefkada
- nabídka zájezdů:
V současné době bohužel neodpovídá Vašemu výběru žádný zájezd. Pokud máte přesto o služby v této lokalitě zájem, neváhejte nás kontaktovat.

Proč navštívit ostrov Lefkada?

Kvůli neopakovatelné atmosféře ostrovního světa, jedinečným přírodním scenériím a kouzelným, přesto nepřeplněným plážím. Ostrov Lefkada je doslova rájem pro milovníky vodních sportů a nabízí nejvyhlášenější místa vhodná pro výuku a provozování windsurfingu, kiteboardingu i paraglidingu. Ideální podmínky jsou na ostrově Lefkada i pro cyklistiku. Dovolená Lefkada nabízí také možnost vydat se z přístavů v Nidri a Vassiliki za poznáním okolních ostrovů - Odysseovy Ithaky a ostrova Kefalonia i menších ostrůvků jako je Meganissi.

Hlavní město ostrova Lefkada

Správním a obchodním centrem ostrova Lefkada je stejnojmenné hlavní město se 7 000 obyvateli rozkládající se na severním mysu. Město, nazývané také Lefkas, je s výjimkou nejvyšší turistické sezóny poklidným přístavním městem s pěknou marinou. Na půvabné pěší zóně města Lefkada je řada kavárniček, barů a obchodů se zajímavým zbožím. Dovolená Řecko Lefkada to jsou také taverny se skvělými místními specialitami a malé ouzeri, kde si můžete vychutnat malé občerstvení se skleničkou místní pálenky.

Příroda na ostrově Lefkada

Ostrov Lefkada má rozmanitou krajinu, směrem k jižnímu pobřeží převládají nížiny s hustou vegetací citrusů, fíkovníků a vinic. Mohutné pohoří které tvoří vnitrozemí ostrova Lefkada dosahuje výšky až 1100 metrů, směrem na západ se strmě svažuje a vytváří tak impozantní pozadí dlouhých pláží, rozčleněných mohutnými vápencovými útesy. Některé pláže jsou kvůli vysokým útesům obtížněji dostupné, ale právě vápencové dno dodává moři neopakovatelné tyrkysové zabarvení. Dovolená Lefkada to jsou především vyhlášené pláže na západním pobřeží ostrova, tvořené téměř bílým pískem nebo oblázky. V kontrastu s tyrkysově zbarveným mořem vznikají působivé barevné kontrasty, které svou krásou ohromí každého návštěvníka ostrova Lefkada.

Pláže na Lefkadě

Bělostné pláže se světlým pískem nebo oblázky, pokrývají zejména západní pobřeží ostrova. Mezi nejznámější patří zátoka s nevšední krásou- Porto Katsiki, která je právem opakovaně zařazována mezi nejkrásnější pláže na světě. Příkrá bílá skaliska a třpytící se tyrkysová hladina tvoří nádhernou scenérii. Pláž je kvůli vysokým vápencovým útesům v okolí poměrně obtížně přístupná, můžete na ni dojít úzkou klikatou cestičkou, nejlepší přístup je však z moře na výletní lodi nebo člunu. Dalšími vyhlášenými plážemi jsou Egkremni, téměř 2 kilometry dlouhá, s malými bílými oblázky a a Myloi s kulisou větrných mlýnů. Nejlépe vybavenou pláží pro vodní sporty včetně paraglidingu je v této oblasti Kathisma. Širokou pláž s bílým pískem si oblíbili převážně mladí návštěvníci. Pro klidnou relaxaci jsou vhodné pláže jako Megali Petra, Avali a Kavalikefta. Agios Ioannis na severozápadě ostrova, poblíž hlavního města, má ideální podmínky pro windsurfing a kiteboarding. Pláž Vassiliki v širokém zálivu na jihu ostrova je vzhledem k vynikajícím klimatickým podmínkám rájem surfařů. Z Vassiliki se na lodním taxi můžete přepravit na pláž Agiofili v malém zálivu na úpatí příkré skály nebo na klidnou pláž Ammousa. Na rozdíl od západu, převládá na východním pobřeží spíše bezvětří, pláže tu jsou převážně oblázkové, ale vždy s křišťálově čistou vodou. Nejznámější jsou Nidri, Nikiana, Poros, Perigiali a Desimi. .

Dovolená Lefkada - doprava v místě

Ostrov Lefkada má pravidelné autobusové spojení s hlavním městem, můžete si tu půjčit kolo, moped nebo auto. Ceny za pronájem aut
Vyhledat dovolenou
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Last minute zájezdy
Vyberte si dovolenou dle
Novinky e-mailem
Jméno:

Příjmení:

Email:

Odhlásit z odběru novinek.