Dovolená a zájezdy Naxos pro rok 2012

Odlety na 5/6/8/11 dní
od 07.05.23 do 11.10.23
Řecký ostrov Naxos je díky svému nespornému půvabu v posledních deseti letech stále oblíbenějším turistickým cílem. Návštěvníci, připlouvající do hlavního města obvykle spatří nejdříve jeho dominantu, známou Portaru – velký mramorový portál nedokončeného Apolónova chrámu. Naxos s rozlohou 429 km² je největším kykladským ostrovem, celoročně tu žije více než 18 000 obyvatel. Centrum ostrova, živé městečko Chora, nad přístavem na západě ostrova, má kromě řady restaurací, kaváren a obchůdků také překvapivě bohaté muzeum. Prostory muzea na Naxosu doslova překypují sbírkami, které jsou neustále doplňovány o nové exponáty z místních nalezišť. Dovolená Naxos to je dovolená pro celou rodinu.

Dovolená Naxos - krásná příroda ostrova Naxos

Ostrov je od severu k jihu prostoupen mohutným horským pásmem s nejvyšším vrcholem Kyklad – horou Zas s výškou asi tisíc metrů. Díky srážkám v okolí horského pásma má Naxos na rozdíl od okolních ostrovů dostatek vody a zeleně, je považován za nejúrodnější kykladský ostrov. V širokých údolích se rozprostírají citrusové sady a olivové háje, daří se tu všem zemědělským plodinám, brambory se z ostrova i vyváží. Dovolená Naxos je ideální pro milovníky přírody.

Dovolená Naxos - vzdálenost z ČR

Vzdušná vzdálenost Praha – Naxos je asi 1700 km. Doprava je zajištována leteckým spojem Praha - Athény -ostrov Naxos. Délka zájezdu se může v souladu se Všeobecnými smluvními podmínkami změnit v závislosti na konkrétních časech příletů a odletů.

Dovolená Naxos - doprava v místě

Na ostrově Naxos si můžete pronajmout kolo, motorku anebo auto.
Kategorie:

Strava:Věk cestujících dětí:
Dovolená
Naxos
- nabídka zájezdů: Řadit dle: ceny | názvu | stravy | lokality
Řecko | Naxos | Město Naxos
Pojištění Basic ERV pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh.
 
Strava: Snídaně
Odlety od: 07.05.23  do:11.10.23
Létáme na: 5/6/8/11 dní
Cena od:
dospělý 25 940 Kč
dítě do 12 let 18 170 Kč

Dovolená Naxos - proč si pro svou dovolenou vybrat Naxos?

Především kvůli příznivému klimatu a nádherným plážím na západním pobřeží ostrova - Agia Anna, Agios Prokopios, Alyko, Orkos, Plaka a Agios Georgios. Na své si tu přijdou jak milovníci vodních sportů, především windsurfingu a kitingu, tak i příznivci klidné relaxace a nudismu. Pro poznání ostrova lze kromě organizovaných výletů využít poměrně levnou a velmi dobře fungující místní autobusovou dopravu, popřípadě si pronajmout auto nebo motocykl. Naxos je také významnou lodní křižovatkou Egejského moře a ideálním výchozím místem pro poznávání kykladských ostrovů jako je Santorini, Paros, Syros, Mykonos nebo Ios. Dovolená Naxos je ideální pro milovníky vodních sportů a relaxace.

Dovolená Naxos - historie a mýty

Z antiky je ostrov Naxos známý jako centrum kykladské kultury, ve středověku byl významným obchodním centrem a svůj vliv v oblasti Egejského moře si udržel i za nadvlády benátských knížat, kteří z ostrova vyváželi zejména mramor. Vliv osmanské říše byl poměrně malý, od roku 1832 je ostrov Naxos součástí řeckého státu. S ostrovem se pojí řada mýtů, nejznámější je příběh Thésea a Ariadny. Do řeckého hrdiny Thésea, který se vydal na Krétu zabít Minotaura, se zamilovala sama dcera krále Mínóa, Ariadna. Pomohla mu přemoci Minotaura a dostat se z knósského labyrintu. Theseus ji ale na ostrově Naxos opustil, protože se zamiloval do její mladší sestry Faidry. Ariadna Théseovu zradu neunesla a spáchala sebevraždu, podle jiné verze se stala manželkou boha vína, Dionýsa, patrona ostrova Naxos. Na motivy mýtu vznikla opera Richarda Strausse Ariadna z Naxu. Chora – hlavní město ostrova Naxos. Hlavní město ostrova Naxos se rozkládá okolo přístavu, který lemuje pěkná promenáda s palmami. Chora Naxosu ožívá hlavně v podvečer, kdy se kavárny a taverny zaplní místními i turisty. Ostrovní městečko vystavěné ve svahu má příjemnou prázdninovou atmosféru s průhledy na moře a rozkvetlé zahrádky. Domky se šplhají kolem strmých ulic s tajemnými průchody až k vršku nad městem, kde se nachází překvapivě bohaté muzeum. Jeho prostory doslova překypují sbírkami, které jsou neustále doplňovány o nové exponáty z místních nalezišť na ostrově Naxos.

Dovolená Naxos - doprava v místě

Na ostrově Naxos si můžete pronajmout kolo, motorku anebo auto.
Vyhledat dovolenou
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Last minute zájezdy
Vyberte si dovolenou dle
Novinky e-mailem
Jméno:

Příjmení:

Email:

Odhlásit z odběru novinek.