Dovolená a zájezdy Peloponés pro rok 2012

Největší řecký poloostrov Peloponés s rozlohou asi 21 500 km2 a více než miliónem obyvatel bychom mohli považovat i za ostrov. Od pevniny byl totiž uměle oddělen Korintským průplavem v roce 1893. Peloponés byl pojmenovaný podle legendy o králi Pelopovi, zakladateli Olympijských her. Má většinou písečné pláže a nádhernou, i když místy drsnou přírodu s vysokým zalesněným pohořím a úrodnými nížinami, lemovanými cypřiši, které evokují antické Řecko. Nejvyšší hora Peloponésu Profitis Ilias v pohoří Taygetos dosahuje výšky 2 404 metrů. V nížinách se díky příznivým klimatickým podmínkám tradičně daří kromě oliv také citrusům, fíkovníkům a dalším ovocným stromům i zelenině, na svazích roste vinná réva, pěstují se ořechy.
Transfer z Araxosu asi 40 minut

Dovolená Peloponés - vzdálenost z ČR

Vzdušná vzdálenost Praha – Řecko, Araxos je asi 1750 km. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 20 minut. Využít lze také lety do Kalamaty. Vzdušná vzdálenost Praha - Řecko, Kalamata je 1800 km

Dovolená Peloponés - doprava na místě

Peloponés má pravidelné autobusové spojení, na místě si můžete půjčit moped, čtyřkolku nebo auto. Ceny za pronájem aut
Kategorie:

Strava:Věk cestujících dětí:
Dovolená
Peloponés
- nabídka zájezdů:
V současné době bohužel neodpovídá Vašemu výběru žádný zájezd. Pokud máte přesto o služby v této lokalitě zájem, neváhejte nás kontaktovat.

Dovolená Peloponés - Kalamata

Město rozkládající se okolo širokého zálivu oblasti Messinia na jihozápadním Peloponésu, je správním i obchodním centrem celé oblasti. Kalamata je živé město, kde díky spoustě středních škol a univerzitě žije mnoho mladých lidí. V historickém centru i na pobřeží je řada taveren, barů a kaváren. Symbolem města je malý byzantský kostel Agion Apostolon, pocházející z 12. stol. Kalamata, po Patře druhé největší město Peloponésu, je také důležitým přístavem s pěknou marinou. Hospodářství Messinie je závislé především na produkci a vývozu oliv a olivového oleje, fíků, rozinek a citrusů.

Město Pylos

Městečko Pylos na jihozápadě Peloponésu bylo postaveno podle jedinečných plánů architektů francouzského vojevůdce Maisona. Jeho dominantu tvoří náměstí se vzrostlými stromy, v jehož centru byl vybudován impozantní památník bitvy u Navarina z roku 1827. Místní archeologické muzeum soustředí cenné nálezy z oblasti Peloponéského poloostrova od doby kamenné až do doby minojské. Známá pláž Voidokoilia, ve tvaru písmene omega, vodopády Neda a exotické Polylimnio jsou jen některé z přírodních krás této oblasti Peloponésu. V posledních letech je Pylos často navštěvován i golfisty, kteří se věnují hře na dvou blízkých hřištích The Dunes Course a The Bay Course.

Dovolená Peloponés - doprava na místě

Peloponés má pravidelné autobusové spojení, na místě si můžete půjčit moped, čtyřkolku nebo auto. Ceny za pronájem aut

Dovolená Peloponés a golf - komplex Navarino Dunes

Jihozápad Peloponésu je nádherná oblast Řecka, dosud nedotčená masovou turistikou. V krajině Messinie, porostlé po staletí olivovníky a vinicemi, se nachází řada pozůstatků z mykénské doby, ruiny klasických starověkých chrámů, středověké hrady a byzantské kostely. Právě zde, v místech s 4 500 let dlouhou historií, vznikl nový rekreační komplex. Areál na ploše 130 hektarů je vybudován v souladu s ekologickými hledisky, aby nebyla porušena místní příroda. Ve snaze o zachování krajinného rázu bylo přesazeno na 16 000 olivovníků, včetně staletých stromů. Hlavní filosofií komplexu Navarino Dunes je vytvoření ideálního místa pro rekreaci, sport a zábavu s ohledem na místní flóru a faunu tak, aby jeho návštěvníci trávili dny odpočinku v souladu s přírodou. Součástí pečlivě upraveného areálu je golfový klub The Dunes Course se dvěmi 18jamkovým golfovými hřišti a dva hotely Westin Resort a Romanos Luxury Resort.
Vyhledat dovolenou
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Last minute zájezdy
Vyberte si dovolenou dle
Novinky e-mailem
Jméno:

Příjmení:

Email:

Odhlásit z odběru novinek.