Dovolená a zájezdy Skopelos pro rok 2012

Odlety na 11/12 dní
od 09.06.23 do 12.09.23
Ostrov Skopelos, součást souostroví Sporady, je poměrně malý, ale snad nejzelenější ze všech řeckých ostrovů. Jeho celková rozloha je 96 km² a trvale tu žije necelých 5 000 tisíc obyvatel. Většina místních žije celoročně ve stejnojmenném hlavním městě a dalších dvou obcích Neo Klima a Glossa. Vzhledem ke své velikosti není ostrov Skopelos s půvabnými plážemi cílem masové turistiky. Na pláže se můžete dopravit místními autobusovými linkami, které jsou v sezóně poměrně husté. Pobřeží ostrova Skopelos tvoří oblázkové i písečné pláže s malými zátokami a křišťálově čistou vodou. Jsou tu pláže s lehátky, slunečníky a možností občerstvení i panenská místa pro nerušené soukromí, využívaná příznivci nudismu. Hladina moře je proměnlivá od pozvolného vstupu po skalnaté zálivy s prudce klesajícím dnem, oblíbené milovníky potápění. V pronajatém člunu můžete obdivovat malebné pobřeží ostrova a zakotvit k relaxaci u přírodních pláží, které jsou dostupné pouze z moře. Během plavby můžete navštívit i neobydlený ostrůvek Agios Georgios, nacházející se mezi Skopelosem a ostrovem Alonissos. Jen si s sebou nezapomeňte vzít dostatek občerstvení, taverny tu nenajdete.

Dovolená Skopelos - vzdálenost z ČR

Pokud vás zaujala dovolená na ostrově Skopelos, pak vás také jistě zajímá průměrná doba letu. Na ostrově Skopelos letiště není, létá se na sousední ostrov Skiathos. Průměrná doba letu je 2 hodiny a 20 minut. Vzdušná vzdálenost letiště Praha – Řecko Skiathos je 1410 km, vzdušná vzdálenost Praha – Řecko Skopelos je 1533 km. Doprava ze Skiathosu na Skopelos je zajištěna trajektem, plavba trvá asi 30 minut.

Dovolená Skopelos- doprava v místě

Můžete využívat místní autobusovou linku nebo si na místě půjčit moped, popřípadě auto.
Kategorie:

Strava:Věk cestujících dětí:
Dovolená
Skopelos
- nabídka zájezdů: Řadit dle: ceny | názvu | stravy | lokality
Řecko | Skopelos | Panormos
Pojištění Basic ERV pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh.
 
Strava: Snídaně, Polopenze
Odlety od: 09.06.23  do:01.09.23
Létáme na: 11/12 dní
Cena od:
dospělý 31 080 Kč
dítě do 12 let 19 400 Kč
Řecko | Skopelos | Panormos
Pojištění Basic ERV pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh.
 
Strava: Snídaně
Odlety od: 09.06.23  do:12.09.23
Létáme na: 11/12 dní
Cena od:
dospělý 35 320 Kč
dítě do 12 let 13 220 Kč
Řecko | Skopelos | Panormos
Pojištění Basic ERV pojišťovny a.s. včetně léčebných výloh.
 
Strava: Snídaně, Polopenze
Odlety od: 09.06.23  do:01.09.23
Létáme na: 11/12 dní
Cena od:
dospělý 40 400 Kč
dítě do 12 let 13 220 Kč

Pobřeží ostrova Skopelos

Necelých 70 kilometrů pobřeží Skopelosu nabízí nádherné scenérie a skvělé podmínky k relaxaci i vodním sportům. Výhodou je, že ostrov neovlivňují meltemi, prudké větry, které v některých obdobích komplikují plavby na Kykladách. Především jižní pobřeží Skopelosu je proto po celou sezónu poměrně klidné, větší vlny se občasně vyskytují na severu. Největší pláží je Milia poblíž letoviska Panormos, považovaná za nejkrásnější na ostrově. Pláž Perivoliou na severozápadě ostrova, asi 4 kilometry od města Glossa, tvoří drobné oblázky a hrubý písek s průzračnou vodou. Působivé skály poskytují této klidné pláži příjemný stín. Nedaleko odtud se nachází další známá pláž Chontrogiorgou, která je relativně klidná po celou sezónu, ale může tu dost foukat vítr. Jedná se o přírodní oblázkovou pkláž, jejíž půvab dotváří úžasně zabarvené moře. Severně od hlavního města Skopelosu zaujme pláž s většími oblázky Glysteri, vybavená lehátky, slunečníky a sprchami, kam pohodlně dojedete autem nebo na motorce po asfaltové cestě. Asi 2,5 kilometru na sever od hlavního města ostrova Skopelos se u vesnice Agios Konstantinos naleznete pláž Glyfoneri s výhledem na protější ostrov Alonissi a záliv hlavního města, ideální zejména pro rodiny s dětmi. Obyvatelé hlavního města i jeho návštěvníci vyhledávají často pláže Sarres na východ od hlavního města Skopelos. Jedná se o dvě nádherné neporušené přírodní pláže, které jsou přístupné jen na nafukovacím člunu nebo lodí z přístavu v hlavním městě. Pobřeží tu vymodelovala pouze příroda, mořské vlny a vítr, bez zásahu člověka, a pláže si tak zachovaly svůj panenský ráz. Návštěvníky překvapí zejména působivé otvory v obrovských hladkých skalách a členité pobřeží, poskytující příjemné soukromí i nudistům.

Hlavní město ostrova Skopelos

Návštěvník ostrova zpravidla jako první uvidí půvabné hlavní město Skopelosu, vystavěné ve svahu. Tvoří ho bíle omítnuté domky s červenými střechami a dřevěnými balkóny, typické pro řecké ostrovy. Půvabné kvetoucí dvorky, úzké uličky a přívětivé taverny na pobřeží dotváří atmosféru správního centra ostrova. Staré kamenné schody vedou k hradu na vrcholu nad městečkem, kde se nachází i nejstarší kostel města Basilika svatého Athanasiose. Nabízí se odtud nádherný panoramatický výhled na městečko i přírodní scenérie.

Město Glossa

Glossa je po metropoli ostrova druhé největší městečko na Skopelosu. Nachází se na severozápadě ostrova nad přístavem s několika tavernami. Panoramaticky vystavěné městečko má tradiční domy s barevnými okenicemi, dřevěnými balkóny a rozkvetlými dvorky. Na zápraží posedávají babičky v černých šátcích, jejich protějšky rozebírají u sklenky ouza důležité záležitosti. Glossa navozuje skutečně autentickou řeckou atmosféru. Úzké uličky v prudkém svahu spojují schodiště, takže dopravu v některých částech městečka zajišťují pouze místní oslíci.

Muzikál Mamma Mia

Slavný muzikál se natáčel právě na ostrově Skopelos, jehož scenérie - pláž Kastani nebo Mila, půvabné hlavní město ostrova a nevšedně romantický kostelík Agios Ioannis blíž letoviska Glossa - nepochybně přispěly k jeho úspěchu.

Dovolená Skopelos- doprava v místě

Můžete využívat místní autobusovou linku nebo si na místě půjčit moped, popřípadě auto.
Vyhledat dovolenou
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Destinace / lokalita
Strava
Kategorie ubytování
Cena na osobu
Název ubytování
Počet dospělých osob
Věk cestujících dětí
Odlet
- 
Přílet
- 
Last minute zájezdy
Vyberte si dovolenou dle
Novinky e-mailem
Jméno:

Příjmení:

Email:

Odhlásit z odběru novinek.